Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Jak paciorki różańca...
AKTUALNOŚCI

Jak paciorki różańca...

Jak paciorki różańca przesuwają się chwile, dni, miesiące. Po bardzo bogatym w wydarzenia religijno - patriotyczne wrzesień nastał miesiąc modlitwy różańcowej.


Tajemnice różańca rozważają dzieci o godz. 17:15. I dorośli o 18:00.Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach, a szczególnie tych, którzy jeszcze nie włączyli się we wspólnotowe błaganie, by Maryja modliła się „za nami grzesznymi teraz i godzinę śmierci naszej..".

16 października przypada XXXII rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Tego dnia - jak co roku - dziękujemy Bogu za Wielkiego Papieża i prosimy Go o wyniesienie Sługi Bożego na ołtarze. Ofiarami składanymi w niedzielę 10 pażdziernika wspieramy Fundusz Stypendialny dla dzieci i młodzieży zdolnej, ale pochodzącej z ubogich rodzin.


W dniach 23 - 24 października odbędzie się XXI "Sacrosong". Rok temu mieliśmy warsztaty gospel,wielki koncert połączonych chórów. W tym roku też będą dwudniowe warsztaty pieśni i piosenki religijnej, prowadzone przez Jakuba Tomalaka, wykładowca kaliskiej wyższej uczelni, kompozytora. Pan Tomalak jest pasjonatem muzyki i udowodnił, że potrafi porwać młodych do wspólnego śpiewania. Zapraszamy osoby śpiewające do udziału w sacrosongu, a wszystkich parafian do wysłuchania koncertu laureatów, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 24 października br. o godz. 17:00

W pierwszych dniach października zmieniło się wnętrze naszej świątyni. W górnym kościele ustawiono nowe ławki, poprzednie (jasne) wstawiono do dolnej świątyni, a pozostałe otrzymał budujący się kościół w Kępnie.

Zbliża się listopad - miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Oni potrzebują przede wszystkim naszej modlitwy. Największym wsparciem jest msza św. zamawiana w ich intencji. Pomocne są także tzw. wypominki i każda inna forma modlitewnej łączności z nimi. Msze św. i wypominki można zamawiać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. W Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. w naszej parafii sprawowane będą godz.. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 natomiast w Dzień Zaduszny o 7:00, 8:30 i 18:30.

Rozpoczęły się również bezpośrednie przygotowania dzieci do pierwszej Komunii św. i młodzieży do bierzmowania.

Ks.Stanisław Tofil

...#...