Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Ogłoszenia par.

Ogłoszenia par.

Ogłoszenia na Nowy Rok 2023

NOWY 2023 ROK - 01 stycznia 2023 r.

1. Dziś witamy Nowy Rok 2023. Z tej okazji wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Jest to zarazem uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Z inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II cały chrześcijański świat zanosi dziś modły o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie. Msze Święte w dniu dzisiejszym jak w każdą niedzielę.( z wyjątkiem o godz. 7.00)

2. W piątek, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcimy kredę, którą na drzwiach naszych mieszkań wypiszemy pierwsze litery imion mędrców ze wschodu: Kacper, Melchior i Baltazar K + M + B oraz Rok Pański 2023. Taca zbierana w uroczystość Trzech Króli przed kościołem jest przeznaczona na potrzeby MISJI.

3. W czwartek w Bazylice Św. Józefa odbędą się modlitwy w int. Rodzin i obrony poczętego życia. W tym tygodniu pezypada I Czwartek , I Piątek, i I Sobota Miesiąca.Chorych odwiedzimy w sobotę od g. 9.00.

4. W świątyni rozpoczęliśmy spotkania duszpasterskie z rodzinami naszej parafii. Ze względu na skutkli koronawirusa, szalejącą grypę i zmniejszone siły personalne kapłanów, kolędę podejmujemy tak , jak w ubieglym roku. To Was Drodzy Parafianie zapraszamy do świątyni, by tu wspólnie modlić się o błogosławieństwo Waszych mieszkań i mieszkańców, uczestniczyć we Mszy św. w int. mieszkańców wyznaczonych bloków i mieszkań. zachowując normy bezpieczeństwa. Uczyńmy wszystko, aby ta forma spotkań była podniosła, miła i serdeczna i modlitewna. Bóg zapłać za ofiary składne na tacę przy tej okazji, przeznaczone na wyposażania świątyni. Gdyby jednak rodzina chciała przyjąć kapłana w domu, to jest to możliwe.Prosimy o zgłoszenie w kancelarii lub w zakrystii. Plan kolędy znajduje się w gablocie przed kościołem i przedstawia się następująco:Zapraszamy do świątyni mieszkańców z następujących bloków.

pon. 2.01. 2023 Wojska Polskiego 54 , 58, 60, 56
Wtorek. 3.01.2023 Wojska Polskiego 40 ,38,36, 14
Środa. 4.01.2023 Wojska Polskiego 28 ,48, 44,11a
czw. 5.01.2023 Kard. Wyszyńskiego 7 ,24,22, 20 .

5. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. Polecamy nowy numer.
"Opiekuna".