Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Uroczystości religijno - patriotyczne
AKTUALNOŚCI

Uroczystości religijno - patriotyczne

15-18.9.2019

W niedzielę 15 września przypada liturgiczne wspomnienie NMP Bolesnej Królowej Pokoju, tytuł naszego Obrazu. Prosić będziemy Boga przez pośrednictwo Maryi o dar pokoju w naszych rodzinach, Ojczyźnie i w świecie. 

W poniedziałek 16 września obchodzić będziemy 17 rocznicę odsłonięcia pomnika Bohaterów Westerplatte. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i poległych w Jej obronie została odprawiona zostanie o godz. 18. 30  z udziałem władz , instytucji państwowych, kombatantów, dzieci i młodzieży. Przed Mszą Świętą przy pomniku Bohaterów Westerplatte odbędzie się apel poległych, złożone zostaną kwiaty i znicze. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży, dla których ta uroczystość jest lekcją historii. 

We wtorek  17 września odbędzie się całodniowa Adoracja. 

W środę 18 września przypada 26 rocznica sprowadzenia obrazu Matki Bożej Bolesnej Królowej Pokoju i święto patrona młodzieży Św. Stanisława KOSTKI. W intencji dzieci, młodzieży i wychowawców modlić się będziemy na Mszy Świętej o godz. 1830. . Szczególne zaproszenie skierowane zostało do młodzieży, która w tym roku przygotowuje sie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym dniu przypadnie również 8 rocznica peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

W ramach wrześniowych uroczystości patriotycznych w tutejszej świetlicy parafialnej zorganizowana będzie wystawa, której tematem są walki o niepodległość naszej Ojczyzny. Warto zapoznać się bliżej z historią naszej ziemi, na której żyjemy. Serdecznie zachęcany do oglądania tej dokumentalnej wystawy, autorstwa prof.nadzw.dr hab. inż. Zdzisława Małeckiego

...#...