Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Z życia parafii
AKTUALNOŚCI

Z życia parafii

Uroczystości Eucharystyczne w parafii

Tradycją stały się też pielgrzymki dziękczynne do sanktuariów. Dzieci klas IV dziękowały Panu Bogu za dar Eucharystii na Jasnej Górze. Dzieci pierwszokomunijne pielgrzymowały do Lichenia. Uczniowie klas piątych wyjechali do Gniezna - kolebki chrześcijaństwa i polskości. Dzieci zwiedziły tam katedrę Św. Wojciecha i jej otoczenie. Promem popłynęli na Ostrów Lednicki, gdzie przed wiekami odbył się chrzest Polski. Byli także na Polach Lednickich, na których od lat zawsze w pierwszą sobotę czerwca gromadzi się młodzież z Polski i Europy, by wyrażać swą przynależność do Chrystusa. Pielgrzymkę zorganizowali i prowadzili- p. M. Roźmiarek i ks. prałat Stanisław Tofil. 

 

Katedrę gnieźnieńską nawiedzili także członkowie ERM-u i ministranci. Pojechali tam 8 czerwca z opiekunami grup- p. Małgorzatą , ks. R. Hącią i ks. T. Jeżem. Byli także w krainie dinozaurów.

W tym roku czerwiec w naszej wspólnocie można nazwać miesiącem pielgrzymkowym. Dorośli odbyli pielgrzymkę szlakiem obrońców Wybrzeża oraz męczeńskim szlakiem bł. ks. J. Popiełuszki. Pięciodniową pielgrzymkę zorganizował i opiekę duchową sprawował ks. proboszcz.

W ostatnich dniach rocznice św. kapłańskich przeżywali księża z naszej parafii, o których pamiętali parafianie. Przedstawiciele grup duszpasterskich do modlitwy w intencji kapłanów na Mszach św. dołączyli życzenia i kwiaty.

W niedzielę 23 czerwca na godz. 18.30 przybył do Nas ks. bp. Łukasz Buzun, który udzielil młodzieży Sakramentu Bierzmowania. W tym dniu odbył się także odpust parafialny oraz  jubileusz 45 lecia kapłaństwa ks. prałata. 

ks. Stanisław Tofil 

...#...