Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Westerplatte 2011

Westerplatte 2011

9. rocznicę odsłonięcia Pomnika Bohaterów Westerplatte

16 września 2011 obchodziliśmy 9. rocznicę odsłonięcia Pomnika Bohaterów Westerplatte przy parafii św. Ap. Piotra i Pawła. Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny i poległych w Jej obronie została odprawiona o godz. 16:30. Po Mszy Św. wszyscy zgromadzili się przy pomniku, by uczestniczyc w apelu poległych, złożyc wieńce i polecic w modlitwie poległych w obronie naszej Ojczyzny.

Uroczystośc patriotyczno- religijna upamiętniająca bohaterstwo- Polaków z 1939r. wzywa nas dziś do zachowania i obrony wartości w nas,  a dla wielu młodych ludzi lekcją historii.

W uroczytsości wzięli udział: przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, radni, kombatanci, harcerze, delegacje, poczty sztandarowe: szkół, organizacji związkowych i społecznych, straż miejska, młodzież kaliskich szkół ze swymi wychowawcami i mieszkańcy Kalisza.

ks. prałat Stanisław Tofil