Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Święto Policji w naszej Parafii

Święto Policji w naszej Parafii

16 lipca br. w naszej parafii miała miejsce uroczysta msza św. podczas której odbyło się poświęcenie sztandaru dla Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

Uroczystości wojewódzkich obchodów Święta Policji oraz nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu rozpoczęły się uroczystą mszą św. w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu. W czasie mszy św. odbyła się ceremonia poświęcenia sztandaru.

Wśród przybyłych gości byli: przedstawiciele władz miasta z prezydentem Januszem Pęcherzem na czele, wiceprezydenci Jacek Konopka i Tadeusz Krawczykowski; przedstawiciele władz województwa i powiatu, parlamentarzyści, szefowie instytucji i urzędów, władze wojewódzkie policji. Mszy świętej przewodniczył ks. prałat Stefan Komorowski- Kapelan policji.

Ksiądz prałat Stanisław Tofil, proboszcz naszej Parafii powitał wszystkich przybyłych gości, ciesząc się, że: "miejscem poświęcenia sztandaru dla kaliskiej policji jest nasz kościół  pod wezwaniem św. App Piotra i Pawła - dwóch krzewicieli nauki Chrystusa i obrońców wiary chrześcijańskiej. Stoją oni obok Maryi czczonej przez naszą wspólnotę jako Królową Pokoju. A przed kościołem postawiliśmy pomnik obrońcom wolności z września 1939r. I Maryja i Apostołowie i obrońcy Westerplatte wykazali się odwagą, męstwem, i heroizmem w walce ze złem.[...] Dzisiaj podczas tej Eucharystii zawierzamy Was, Drodzy Piolicjanci -Bogu z wdzięcznością i podziwem. Niech Bóg żyjącym dodaje odwagi, by wspinali się na szczyty heroizmu, a zmierłym udzieli pokoju wiecznego."