Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Czas wakacji
AKTUALNOŚCI

Czas wakacji

„Wszystko ma swój czas . (...) Bo też, że człowiek je i pije, i cieszy się szczęściem przy całym swym trudzie – wszystko dar Boży.”

Tak poucza  Kohelet. Pan Bóg pomyślał o wszystkim. Stworzył piękny świat, uporządkował czas  i dał  człowiekowi we władanie.  To od człowieka zależy, jak z tego daru skorzysta.          

 Rozpoczynają się wakacje.  Dla wielu  to czas wędrówek po Polsce i świecie.  To czas zmiany trybu życia. Ale jedno nie ulega zmianie. Nie ma wakacji od codziennego pacierza, modlitwy, uczestnictwa w niedzielę i święta we mszy świętej, przestrzegania Dekalogu i zasad wiary.  Chrześcijanin  zawsze i wszędzie powinien chwalić swojego Stwórcę. Bo - jak podpowiada piosenka oazowa „ Cały świat stworzony jest przez Pana i każda rzecz zawiera Jego myśl. Wspaniały szczyt, błotnista wiejska droga, to Jego znak, który zostawił ci” .         

Miesiące wakacyjne to dla tysięcy ludzi  okazja do pogłębienia swojej wiary, poznania miejsc kultu religijnego.  Służą temu  rekolekcje formacyjnych, oazy,  pielgrzymki  zorganizowane, rodzinne i indywidualnych do różnych sanktuariów. W lipcu i sierpniu ze wszystkich stron Polski  pieszo pielgrzymują czciciele Matki Boskiej Częstochowskiej, by na Jasnej Górze oddać Jej hołd i powierzyć swoje troski, radości.  Cieszymy się, że od ubiegłego roku tworzymy  własną grupę  nazwaną „kremową’. Mamy nadzieję, ze w tym roku będzie jeszcze liczniejsza. Kaliska Piesza Pielgrzymka wyrusza  rano  9 sierpnia 2010 r. po mszy św.   Zapraszamy  do udziału w  rekolekcjach w drodze  do Maryi i Św. Józefa. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej i zakrystii po mszach świętych. Więcej informacji o pielgrzymce znajduje się na naszej stronie internetowej  (www.parafiapiotraipawla.kalisz.pl    

Tym, którzy nie mogą z różnych powodów uczestniczyć w pieszej pielgrzymce, proponujemy  jednodniową, autokarową. Zaprasza na nią Apostolat Maryjny. Termin 24 lipca, zapisy w kancelarii lub w zakrystii.  Z kolei w dniach 1 – 8 sierpnia pięćdziesięcioosobowa grupa parafian będzie się  modlić  w sanktuariach Maryjnych na Warmii i Mazurach, a także na Litwie , Łotwie i w Estonii.           

   A co dla tych, którzy pozostają w Kaliszu?  Ich zapraszamy do naszej  świątyni na nabożeństwa Trzynastego lipca będziemy przeżywać 14. rocznicę nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w znaku Figury z Fatimy.  W sierpniu  w dniach pieszej pielgrzymki zapraszamy na wieczorny Apel Maryjny, by w ten sposób łączyć się z pątnikami i wspierać ich duchową w pielgrzymim trudzie.

         „Gdy idziemy poprzez świat, chwalmy Boga. W każdym miejscu , w każdy czas chwalmy Boga.(..)  On szlak nam wyznacza i sam prowadzi nas.”

                                                                            ks. Stanislaw Tofil

 

 

...#...