Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Boże Ciało 2010

Boże Ciało 2010

W ubiegły czwartek, 3 czerwca miała miejsce Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwana Bożym Ciałem.

W ten dzień, zawsze 60 dni po Wielkanocy wspomina się szczególnie Ostatnią  Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Uroczystość ta ma charakter dziękczynny i radosny, dlatego po Uroczystej Mszy Świętej  o godz. 17:00  wyszliśmy w procesji ulicami naszego osiedla, by adorować Jezusa, ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Procesja zatrzymała się przy czterech ołtarzach polowych, przy których czytane były fragmenty Ewangelii. Dla celebracji kultu trasa procesji została przyozdabiona przez ścięte drzewa ustawiane przy ołtarzach. Z polską tradycją dzieci sypały kwiatami według wzorca drogę, po której przechodziła procesja.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, aby ta Uroczystość przebiegała barwnie i wzorowo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, wykonanych przez Pana Krzysztofa Króla.