Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Najpiękniejszy miesiąc

Najpiękniejszy miesiąc

„ Najpiękniejszy miesiąc maj, Twoim, Matko, jest od lat..” To słowa jednej z pieśni maryjnej. I dobrze, że ten najpiękniejszy miesiąc w roku rozbrzmiewa pieśnią sławiąca Matkę Boga.

Dodajmy do majowych nabożeństw, październikowe  „różańce”, adwentowe roraty i wiele świat Maryjnych , a przekonamy się, że Matka Jezusa zajmuje wyjątkowe i należnej Jej miejsce w życiu Kościoła.

Maryja weszła w nasze życie jako Matka wskazana nam przez Jezusa z wysokości krzyża. To do Jana powiedział „ Oto Matka Twoja”, a do Maryi „ Oto syn Twój”. Razem z Janem staliśmy się dziećmi Matki Bożej. Ważne, aby  dla każdego z nas stała się tym, kim być powinna – Matką. Matką, do której zwracamy się jako kochające dzieci w każdej chwili naszego życia. Jej jako kochającej matce mówimy o swoich troskach, smutkach i radościach. U Niej szukamy pociechy, wsparcia i zrozumienia.

Maryja jest Matką całego Kościoła. Weszła też po cichu  w życie  naszej wspólnoty parafialnej  i obok Apostołów Piotra i Pawła patronuje nam już  ponad dwadzieścia lat. Kult Maryjny w naszej parafii rozwija się. Ku Jej czci sprawowane są różne nabożeństwa: m.in. -  w każdą środę, wzywamy Jej nieustającej pomocy, 13. dnia miesiąca odmawiamy różaniec fatimski,  dwudziestego piątego  modlimy się do Królowej Pokoju. o pokój na świecie i w naszych sercach. Przez cały rok przed wieczorną mszą świętą odmawiamy różaniec. Każde święta i  nabożeństwa Maryjne gromadzą w kościele liczne rzesze czcicieli Bożej Matki.

I chyba dobrze się stało, że w tym pięknym Maryjnym miesiącu przeżywamy uroczystości I Komunii ,  uczniów klas drugich i rocznicowe dzieci starszych,  Dzieci do swoich  czystych serc przyjmą Jezusa Eucharystycznego  i  szczerym dziecięcym głosem wyśpiewają cześć Bożej Matce.   Otoczmy nasze dzieci modlitwą i razem z nimi  „chwalmy łąki umajone, góry ,doliny zielone” , sławmy  Maryję. bo Ona jest naszą Orędowniczką, Pośredniczką u Boga , Pocieszycielką, Ucieczką grzeszników, Wspomożeniem wiernych.

Maryja zawsze  wskazuje nam drogę do Boga.

Ks.St.Tofil