Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Schola młodzieżowa AGAPE w górach

Schola młodzieżowa AGAPE w górach

W dniach od 27 do 31 Stycznia br. Schola młodzieżowa AGAPE uczestniczyła w zimowym wyjeździe rekolekcyjno- wypoczynowym.

Grupa, razem ze swoim opiekunem ks. Eugeniuszem Synowcem i Panią dyrygent, kierownik zespołu Ireną Derezińską udała się do Wilkanowa k/ Międzygórza (Bystrzyca Kłodzka). Z chęcią przyjęły nas siostry misjonarki Krwi Chrystusa, u których mieliśmy zaszczyt nocować i spożywać przepyszne posiłki. Początkowo miał być to wyjazd typowo wypoczynkowy, gdyż dziewczętom należał się tego typu wyjazd ze względu na ich pracę na rzecz Parafii. Jak się potem okazało, wyjazd wypoczynkowy przemienił się we wspaniale przeżyte rekolekcje. Wszyscy uczestnicy zawiązali jeszcze większą relację z Panem, dzięki codziennej Eucharystii, nabożeństwu pokutnemu, odmawianiu Brewiarza (Jutrznia- na rozpoczęcie dnia i Nieszpory- na zakończenie dnia). Niektórzy odczuwali niedosyt modlitwy, dlatego też przed samym pójściem spać odmawiali Kompletę- modlitwę przed snem. Dla wszystkich był to również czas wspólnej rozrywki, śpiewów, wędrówek po górach, jazdy na jabłuszkach. Nie możemy zapomnieć również kuligu, który przyniósł wiele frajdy i podwyższył nam poziom adrenaliny. Nie obyło się równiez bez "żartów sytuacyjnych" serwowanych szczególnie przez księdza Eugeniusza.
Wyjazd ten nie odbyłby się, gdyby nie pomoc finansowa księdza prałata Stanisława Tofila- proboszcza naszej Parafii. Za nią też mowimy serdeczne Bóg Zapłać!

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z naszego wyjazdu.