Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA - 10.04.2022 roku.

NIEDZIELA PALMOWA - 10.04.2022 roku.

1. Dziś w liturgii przeżywamy radosne chwile wjazdu Jezusa
do Jerozolimy. Poświęcenie palm w naszej świątyni na każdej Mszy Świętej.

2. W minionym tygodniu przeżyliśmy rekolekcje parafialne i szkolne. Wszystkim, którzy uczestniczyli w nich i skorzystali ze spowiedzi gratulujemy. Serdeczne podziękowanie kierujemy do Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr. 17 i Edukatorra za sprawną organizację. Nauczycielom, wychowawcom i katechetkom dziękuję za życzliwą pomoc.

3. Dzisiejsza niedziela z inicjatywy Św. Jana Pawła II obchodzona jest
w Kościele jako Święto Młodych. Ma ono stanowić świadectwo wiary
i radości, jaką daje przyjaźń z Jezusem. Uroczyste zgromadzenie młodych z naszej diecezji odbywa się dziś na Górze Krzyża koło Ostrzeszowa.

4. W środę 13 kwietnia br. o godz. 18.30 , jak każdego 13 dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do M.Bożej Fatimskiej.

5. W świetle polskiego zwyczaju na uroczystość Wielkiego Piątku
i Wielkiej Soboty przygotowuje się w naszych kościołach dekoracje Grobu Pańskiego. Włączmy się wszyscy w to dzieło przez swoją ofiarę.
Dziś przy wyjściu z kościoła służba liturgiczna zbiera ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

ROZPOCZYNAMY WIELKI TYDZIEŃ tj. Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny. Przyjdźmy jak najliczniej do świątyni tworząc wspólnotę wiary i przeżyjmy te dni godnie, włączając się w wielkie dzieła zbawcze, które ukazuje nam Kościół w świętej liturgii. W okresie Triduum wszystkie nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 18.30.

WIELKI CZWARTEK - upamiętnia USTANOWIENIE PRZEZ CHRYSTUSA SAKRAMENTÓW EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na wieczorną Mszę Świętą
o godz. 18.30. Dzieci I-komunijne przyniosą z sobą świece i medaliki, które poświęcimy. Po Eucharystii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Adoracji (tzw. „Ciemnicy"), znajdującej się w dolnym kościele. Adoracja potrwa do godz. 21.00.

WIELKI PIĄTEK - upamiętnia MĘKĘ PANA JEZUSA. Post ścisły. Droga Krzyżowa o godz.1500 .Liturgia o godz. 18.30 po liturgii adoracja przy grobie do godz. 21.00 Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Ofiary zbierane podczas nabożeństwa w Wielki Piątek przeznaczone będą
na wsparcie kościołów chrześcijańskich w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA - dzień ciszy, zadumy i adoracji Pana Jezusa, spoczywającego w grobie. Święcenie pokarmów w dolnym kościele, co pół godziny od 9.00 do 17.00. Podczas święcenia pokarmów będzie zbierana do puszek jałmużna wielkopostna. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.30.

WIELKANOC - REZUREKCJA o godz.600. Następne Msze Święte
o godz. 830, 1000, 1130, 1300, i 1830. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę.

6. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na oróbę; w poniedziałek 11 kwietnia o godz. 17.00 , kl.III A,B i C. We wtorek też o godz. 17.00 kl. III D i inne szkoły. W pierwszą niedzieę po świętach 24 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się przymiarka alb komunijnych.

7. Młodzież i dzieci zachęcamy do asysty a dzieci do sypania kwiatów.
Próby w Wielki Wtorek i Wielką Środę o godz. 17.00 w kościele.

8. Trzem rodzinom dziękujemy za dar serca na wyposażanie naszej świątyni.

9. 9.Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. Opiekun, a w nim pośród wielu ciekawych artykułów pożegnanie Ks.Bp. Teofila Wilskiego i Jego archiwalne wypowiedzi.