Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Ogłoszenia 2021.04.11

Ogłoszenia 2021.04.11

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA - 11 kwietnia 2021 roku.

1. Przeżywamy dziś Niedzielą Miłosierdzia Bożego i jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Bożego. Żyjemy w niespotykanej dotąd atmosferze szalejącego koronawirusa w naszej Ojczyźnie i wśród Narodów. Prosimy Miłosiernego Boga o ustąpienie tej pandemii.

A my zachowajmy wszelką ostrożność - DDM- dezynfekcja, dystans i maseczka. Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy transmisję on-line w naszym Kościele! Transmisja dostępna jest na naszym Youtubie, na który można wejść z naszej strony internetowej http://parafiapiotraipawla.kalisz.pl/ Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście w liturgii, zachęcamy do udziału poprzez ten kanał. Zachęcamy też do korzystania z TV i Radia.

2. Przeżywamy również VII rocznicę - kanonizacji dwóch wielkich papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.. Caritas obchodzi dziś swoje święto. Dziś jest odpust w Parafii Miłosierdzia Bożego.

1. Nauki przedmałżeńskie i poradnictwo rodzinne wznawiamy od 17 maja br. Będą odbywać się w poniedziałki,w salce katechetycznej,o godz.18.00,

2. Rodziców dzieci kl. III zapraszamy w niedzielę 25 kwietnia na Mszę św, o godz. 11.30. Po Mszy św. odbędzie się wręczenie alb komunijnych. Terminy uroczystości Pierwszej Komunii Świętej pozostawiamy bez zmian . Komunia Rocznicowa odbędzie się 30 maja br.

3. Trzem rodzinom dziękujemy za dar serca na utrzymanie naszej świątyni.

4. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy w swoich mieszkaniach łączą się z nami przez internet w modlitwie oraz wszystkim, którzy pomagają swoją postawą do sprawnego organizowania modlitwy w naszej świątyni , zgodnie z obowiązującym przepisami władz państwowych i kościelnych. Ministerstwo Zdrowia przesunęło restrykcje kolejny raz Tj.do 18 kwietnia br. We Mszy św. w naszej świątyni może uczestniczyć do 60 osób i drugie tyle w dolnym kościele.

5. Polecamy OPIEKUNA,W nim; szeroka relacja o ingresie naszego Bp. Damiana do kaliskiej katedry. I inne. Gość Niedzielny oraz specjalny numer Gościa z okazji Roku Św. Józefa.

6. Apel Policji do Seniorów.