Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Nasze plany i nadzieje...
AKTUALNOŚCI

Nasze plany i nadzieje...

Cały świat więc wie, że .. tylko Boże miłosierdzie nie zawiedzie nigdy nas."


Rozprzestrzeniająca się po kontynentach pandemia coronawirusa powinna nas więc skłonić do głębszych refleksji nad życiem. Tak szybko bowiem nasze, zamierzenia. czynności, plany i nadzieje zostały zniweczone. Nastała inna rzeczywistość. smutne święta, bo bez bliskich, często w samotności, ograniczenia poruszania w przestrzeni publicznej, zamknięte szkoły, uczelnie, sklepy, zakłady i inne miejsca .
Opustoszały też kościoły, a radość o Zmartwychwstałym Panu wybrzmiała smutno w świątyniach, w których mogło być tylko 5 osób. Owszem, dzięki środkom przekazu, można uczestniczyć w trasmitowanej Liturgii nawet codziennie, a Komunię przyjmować duchowo. Święta Wielkanocne 2020 przeżyliśmy w atmosferze smutku i niepewności , ale z nadzieją , że Chrystus Zmartwychwstały wleje w nasze serca odnowę sił duchowych i fizycznych, oraz wzbudzi wiarę i nadzieję na lepszą przyszłość. Obecni na liturgii byli przedstawicielami wszystkich Parafian, którzy łączyli się duchowo w swoich domach z kapłanami. Na szczęście od 20. kwietnia, zwiększyła się liczba wiernych, w naszym przypadku do 60 osób na każdej mszy św. i nabożeństwie.
Dzieci i młodzież dwa razy miały odwoływane zajęcia. Powstała nowa forma nauki przez internet. Ta niepewność powrotu dzieci do zajęć szkolnych zmusiła nas do przesunięcia uroczystości I Komunii św. na trzecią i czwartą niedzielę września tj.20 i 27 .04.br. a rocznicy na drugą niedzielę września tj 13 .09.br.
Pozostaje nam cierpliwie czekać na rozwój sytuacji i modlić się. bo wszystko jest w rękach Boga,. Polecajmy Panu Bogu chorych i cierpiących z powodu pandemii. cała służbę zdrowia, wszystkie służby ją wspierające, ofiary wirusa.. Módlmy się, abyśmy wytrwali w trudnych warunkach życia, które podyktowała epidemia, bo : " tylko Boże miłosierdzie nie zawiedzie nigdy nas." To trudne teraz jest dla wszystkich czasem życiowej próby z naszego człowieczeństwa, miłości Boga i drugiego człowieka. Poszanowania pracy, możliwości nauki w szkołach, korzystania z dóbr kulturalnych i sakralnych. Wytrwałości w trudach codziennych, wzajemnej pomocy i chrześcijaństwa także.

...#...