Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Nowy rok szkolno-katechetyczny

Nowy rok szkolno-katechetyczny

Z życia parafii

08 września  gościliśmy w naszej wspólnocie Misjonarza, O. Cezarego Wieczorka , który pracuje w Republice Środkowej Afryki. Dzielił się z nami doświadczeniem misyjnym, a po Mszy św. przy ,wyjściu z kościoła zbierał ofiary na cele misyjne.
Z okazji Święta Narodzenia NMP ( Matki Bożej Siewnej), w pon.09.września br. o godz.  17.00, dzieci kl. zerowych i pierwszych wraz z rodzicami lub opiekunami  uczestniczyły we  Mszy św. o godz. 17.00 , podczas której zostały poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
8 września br. od kościoła Miłosierdzia Bożego do pl. Jana Pawła II przeszedł" Marsz dla Życia i Rodziny", zorganizowany przez parafie kaliskie.
W piątek , jak każdego 13 dnia miesiąca odbyło się nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęło się Mszą Świętą o godz.18.30, po niej różaniec i procesja. W tym dniu minęła  32 rocznica odprawienie pierwszej Mszy św. w drewnianej kaplicy. Wspólnie dziękowaliśmy Panu Bogu za błogosławieństwo w pracach duszpasterskich i budowlanych,  za ludzi, którzy ten kościół wznosili swoim trudem, pracą, ofiarnością i modlitwą, za parafian, darczyńców i ofiarodawców.  Pamiętaliśmy  także o tych, którzy odeszli do Pana.
Akcja Katolicka miała spotkanie we wtorek 10 września po Mszy św. wieczornej, na którym dokonano wyboru nowego Prezesa.
Kontener  na " Makulaturę na Misje" został  podstawiony na parkingu kościelnym w dniach od 13 do 15 września br. W tym miesiącu zakończyliśmy  akcję zbierania makulatury. W dalszym ciągu akcja ta będzie prowadzona przez Fundację Księdza Orione "Czyńmy Dobro" przy ul. Kościuszki Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali to dzieło, a zwłaszcza Panom, którzy posługiwali przy zbiórce.
We wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi  minęła VII rocznicę ingresu J.E. ks. biskupa Edwarda Janiaka do katedry kaliskiej. Z tej okazji Ksiądz Biskup odprawił  uroczystą Mszę świętą dziękczynną w katedrze w czwartek, 12 września, o godz. 18.30.  Duchowieństwo i wierni  Miasta Kalisza licznie uczestniczyli we wspólnej modlitwy w kościele katedralnym za naszego Biskupa Diecezjalnego.