Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Srebrny jubileusz diecezji kaliskiej.

Srebrny jubileusz diecezji kaliskiej.

W sobotę 25 marca br o godz. 17.00 w katedrze kaliskiej z okazji 25 rocznicy powstania naszej diecezji została odprawiona uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem pierwszego biskupa kaliskiego Stanisława Napierały.

Witając biskupów, duchowieństwo i wiernych biskup kaliski Edward Janiak wskazał na św. Józefa, Opiekuna diecezji kaliskiej. - Z głębi serca pragniemy dziękować dobremu Bogu za wszystkie łaski, jakie nasza diecezja dostąpiła przez tę historyczną decyzję Jana Pawła II. Nadanie patrona św. Józefa całej diecezji to nas jeszcze bardziej zobowiązuje, bo mamy Opiekuna Kościoła Powszechnego jako naszego Opiekuna – podkreślił bp Janiak.

W homilii bp Napierała wskazał, że Jan Paweł II powołał do istnienia diecezję kaliską w święto Zwiastowania Pańskiego. – Wtedy urodziła się nasza diecezja i od razu była bogata, bo jako jedyna z tych trzynastu miała aż sześć części, które pochodziły z różnych diecezji. Cieszyliśmy się tą naszą diecezją. Zaczęliśmy ją budować, a tym tworzywem była wielość różnorodna. Od razu mieliśmy świadomość, że ta wielość jest bogactwem i trzeba wszystko robić, żeby tę wielość wspomagać, żeby ona mogła się rozwijać – powiedział celebrans.

Główne obchody jubileuszowe odbędą się w sobotę, 3 czerwca, przy Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i będą połączone z 20. rocznicą pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Kaliszu. Mszy św. przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz.

Więcej informacji na stronie diecezjalnego Radio Rodzina: http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/srebrny-jubileusz-diecezji-kaliskiej