Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Pielgrzymka parafialna

Pielgrzymka parafialna

W dniach od 09-11.09.br odbyła się pielgrzymka do Sanktuariów w zachodniej Polsce

W  Świebodzinie podziwialiśmy najwyższą  figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W Paradyżu  Zespół klasztorny Opactwa Cystersów. W  Międzyrzeczu oddaliśmy cześć Pierwszym Męczennikom Polskim w nowopowstałym sanktuarium.  W Rokitnie w Sanktuarium M.B. Cierpliwie Słuchającej  polecaliśmy  nasze rodziny. Po drodze zwiedziliśmy zespołu niemieckich umocnień  z II wojny. W ramach uczczenia 1050 rocznicy Chrztu Polski odwiedziliśmy Bazylikę Archikatedralną  w Poznaniu na Ostrowie Tumskim.  W Lednicy – przeszliśmy przez Bramę III Tysiąclecia, tzw. „Rybę” miejsce spotkań nie tylko młodych. W Biskupinie starożytną osadę, a w Gnieźnie modliliśmy się w katedrze-miejscu koronacji wielu  Królów Polski i początków naszej państwowości. Zgodnie z hasłem Gdzie chrzest tam nadzieja”. Wszyscy pielgrzymi umocnieni modlitwą powrócili szczęśliwi do swoich rodzin.