Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Uroczystość Wszystkich Świętych
AKTUALNOŚCI

Uroczystość Wszystkich Świętych

Św. Jan Paweł II w Starym Sączu mówił: „Nie lękajcie się chcieć świętości... Nie lękajcie się być świętymi. Uczyńcie kończący się wiek i nowe tysiąclecie erą ludzi świętych...”.

Święty to normalny, zwyczajny człowiek. Nikt świętym się nie rodzi, ale świętość zdobywamy pracą i modlitwą, choć na codzień wiele ona kosztuje. Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam, że świętych jest bardzo wielu, nie tylko tych z obrazków, ale i tych obok, których przechodzimy. Warto sobie uświadomić, że  na cmentarzu spoczywa wielu świętych. Kiedy stajemy nad grobami naszych bliskich, modlimy się za wszystkich, bo nie wiemy, którzy z nich już osiągnęli niebo, a którzy jeszcze potrzebują oczyszczenia czyśćcowego. Warto przypomnieć sobie również o tajemnicy świętych obcowania, która polega na duchowej łączności pomiędzy nami a zmarłymi. Ilekroć  modlimy się za nich, oni również odwdzięczają się nam swoją modlitwą. Nawet jeśli są już szczęśliwi z Bogiem, nasza modlitwa nie idzie na marne. Niech te dni mobilizują nas do jeszcze gorliwszej modlitwy.

Niosąc naszym bliskim zmarłym dar w postaci posprzatanego grobu i zapalonych zniczy, nie zapominajmy nigdy o darach duchowych:zamówionej Mszy Świętej, indywidualnej  modlitwie pełnej miłości i wspólnotowej w "wypominkach".

 


 

 

 

 

 

...#...