Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Makulatura na misje i stypendia
AKTUALNOŚCI

Makulatura na misje i stypendia

Kraje środka Afryki najbardziej borykają się z problemem braku wody zdatnej do picia.

  • 1.2 miliarda ludzi nie ma do niej wystarczającego dostępu
  • średnio 10 kilometrów pokonują afrykańskie dzieci by przynieść rodzinie wodę
  • 4 tysiące dzieci dziennie umiera z powodu chorób będących skutkiem spożywania skażonej wody.  A źródła wody w Afryce są, trzeba tylko do nich dotrzeć….

http://dziewierzewo.edupage.org/photos/skin/clipart/1362748724.jpg

 Parafia św. Ap. Piotra i Pawła podjęła się zorganizowania zbiórki makulatury w celu  wybudowania studni w Sudanie Południowym.

Inicjatywa ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i wsparciem ze strony nie tylko parafian. Do zbiórki makulatury włączyły się niektóre parafie, szkoły, firmy, a także wiele osób z  Kalisza i okolic. Pragniemy serdecznie podziękować  wszystkim, którzy dzięki otwartości serca i chęci niesienia pomocy włączyli się w to dzieło.

Powyższa  akcja ukazuje, że nie jesteśmy obojętni na los drugiego człowieka, potrafimy dostrzec cierpienie i niedostatek bliźnich. Jest to bardzo budujące.

                                                                                                   

                                                                                                                                                                      Z radością informujemy, że dzięki tej akcji, udało się już wybudować studnię w Tali - Sudan Południowy, a także ufundować 10 stypendiów dla afrykańskich kleryków.

 

 

http://www.hej.mielec.pl/gfx/mwmstudio/pl/mwmaktualnoscizkomentarzami/162/4226/1/1514418174.jpg                                                                    Akcja cały czas trwa.

Przypominamy, że kontener na makulaturę jest podstawiany w każdy II weekend miesiąca od piątku do niedzieli na parkingu przy naszym kościele.

Akcję koordynuje ks. prał. Stanisław Tofil.

...#...