Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Sacrosong 2014
AKTUALNOŚCI

Sacrosong 2014

Sacrosong, który stał się niejednokrotnie dla dzieci i młodzieży początkiem drogi w poważne życie muzyczne i wokalne ma już 25 lat.

Diecezjalny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej- Sacrosong organizowa­ny przez  naszą parafię oraz  Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu  wpisał się na trwałe w kulturalny pejzaż naszego miasta. Srebrny jubileusz świętowaliśmy 11 i 12 października w naszej świątyni. W sobotę  jury przesłuchało i oceniło repertuar przygotowany przez zespoły, chóry i solistów. W niedzielę natomiast  odbył się  koncert laureatów i zaproszonych chórów kaliskich, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów pamiątkowych. Skromny jubileusz sacrosongu jest okazją do podziękowania ludziom, którzy w różnorodny sposób przez te lata przyczyniali się i przyczyniają do jego istnienia, rozwoju. Podziękowania należą się przede wszystkim uczestnikom przeglądu za ich pracę i twórczość artystyczną, którą dzielą się z odbiorcami, ich kierownikom muzycznym,opiekunom, a także  rodzicom.

Wdzięczność wyrażamy jurorom za ich pracę, serdeczny stosunek do uczestników i wskazówki merytoryczne na przyszłość. Szczególnie wdzięczni jesteśmy parafianom, którzy przez wiele lat gościli w swoich domach uczestników sacrosongu.

W Jubileuszowym  koncercie wystąpiły gościnnie znakomite chóry kaliskie –uczestnicy poprzednich przeglądów. Chór Chłopięco – Męski Bazyliki Kaliskiej pod dyrekcją Marka Łakomego, Chór Katedry Kaliskiej „CANTATE DEO” pod dyrekcją  Katarzyny Kubery, Zespół Muzyki Dawnej „SEMIBREVIS”  kierowany przez  Grażynę Dziedziak, Chór „KOPERNIK” z III L.O.  w Kaliszu pod dyrekcją Henryki  Iglewskiej – Mocek i w solowym popisie Kasi Zawady z Żegocina ( w zaproszonych chórach wystąpiło ok. 190 osób, natomaist uczestników przegląsu ok. 200).

Wszystkim wykonawcom i dyrygentom serdecznie dziękujemy  za uświetnienie naszego jubileuszu.

Jubileuszowy - 25-ty Sacrosong przyniósł  moc wspomnień, spotkań, artystycznych i planów na  przyszłość.  Pomimo upływu  lat, nasz  sacrosong  wciąż jest młody młodością uczestników, ich pasją  i umiłowaniem  pieśni
i piosenki religijnej.

Ks.Stanisław Tofil

 

 


 

Informacje na temat Sacrosongu 2014 można także znaleźć:

http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/xxv-przeglad-piesni-i-piosenki-religijne

http://www.faktykaliskie.pl/jubileuszowy-sacrosong

http://www.ckis.kalisz.pl/muzyka/muzyka.php?kid=239

 


...#...