Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Symbole ŚDM

Symbole ŚDM

Krzyż i Ikona w naszej parafii.

W dniach 5-6 maja Kalisz witał symbole Światowych Dni Młodzieży.

Znaki -Krzyż i Ikona przekazane młodzieży przez papieża Franciszka  witaliśmy w naszej parafii św. Ap. Piotra i Pawła w dniu 6 maja 2014 roku.

Chociaż była to dodatkowa stacja, to zgromadziła liczną rzeszę dorosłych oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 17. Symbole wiary  powitał Ks. Prał. Stanisław Tofil. Zaznacz, że w ten sposób wszyscy, już teraz włączamy się w duchowe przygotowania do ŚDM 2016, które odbędą się w Krakowie

Krzyż i Ikona Światowych Dni Młodzieży  zostały podarowane młodym przez Jana Pawła II . Papież mówił wtedy o krzyżu: „Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie”.

Później dodał: „Dzisiaj powierzam wam ikonę Maryi. Od teraz będzie razem z Krzyżem towarzyszyć Światowym Dniom Młodzieży. Kontemplujcie waszą Matkę! Ikona będzie znakiem matczynej obecności Maryi bliskiej młodym, którzy jak apostoł Jan zostali wezwani, aby przyjąć ją do swojego życia”.