Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Co nowego?

Co nowego?

„Popatrz, jak szybko mija czas...”

Nawet nie zdążyliśmy się obejrzeć, a listopad za pasem. Obok modlitwy za zmarłych, która w tym miesiącu intensywnie płynie do Boga, mamy ciągle w pamięci październik, jakże bogaty w duchowe przeżycia.

Przez cały miesiąc licznie gromadziliśmy się na nabożeństwach różańcowych, oddając cześć Najświętszej Maryi Pannie. W niedzielę 13 października, w duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, zawierzyliśmy życie Fatimskiej Pani, obchodząc XIII Dzień Papieski, pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Tego samego dnia mogliśmy osobiście przekonać się, jak ważną sprawą jest dialog z drugim człowiekiem, zarówno tym, będącym blisko, jak i na krańcach świata. Dialog bowiem, to nie tylko bezpośrednia rozmowa, ale też – a może przede wszystkim – pomoc drugiemu człowiekowi, która jest wyrazem chrześcijańskiej miłości do Boga i bliźniego,a której przykład dał nam bł. Jan Paweł II. W przypomnieniu tej prawdy pomógł nam gość, Ojciec Guilermo Aguinaga Pantoja, kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów, rodowity Meksykanin, który na tydzień przed Światowym Dniem Misyjnym, podczas każdej Mszy Świętej dzielił się świadectwem życia. Ojciec dziękował przede wszystkim za zaangażowanie naszej wspólnoty parafialnej w akcję „Makulatura na misje”, której celem, poprzez zbiórkę makulatury, jest pomoc w wybudowaniu studni w Sudanie Południowym. Misjonarz podkreślał, że choć taka akcja na dłuższą metę może wydawać się męcząca, a nawet bezsensowna, to każdy kilogram makulatury daje 75 litrów wody dla mieszkańca Sudanu. Jednocześnie Ojciec zachęcał do ciągłego wspierania akcji i prosił o modlitwę w intencji misjonarzy i wszystkich, do których zostają posłani. Nasza akcja trwa dalej! W każdą drugą sobotę i niedzielę miesiąca na parkingu przy kościele można zostawić makulaturę na misje, umieszczając ją w przygotowanym kontenerze. Do tej pory zbiórka cieszy się wielkim zainteresowaniem parafian, ale i mieszkańców Kalisza i okolicznych miejscowości. Razem z Ojcem Guilermo wyrażamy więc wdzięczność każdemu, kto przyczynia się do budowy studni w Sudanie, a tym samym okazuje solidarność i miłosierdzie bliźnim, będącym w potrzebie! DZIĘKUJEMY!

Wszystkie nasze sprawy, oddajemy w ręce Maryi, której II Rocznicę Nawiedzenia parafii przeżywaliśmy 18 października, mając nadzieję, że dobro, którym ochoczo chcemy się dzielić między sobą, wyda błogosławione owoce w życiu naszym i całej wspólnoty Kościoła na świecie. Prośmy, aby Maryja była nam pomocą, prowadząc na spotkanie z Ojcem w niebie, gdzie, jak wierzymy i wyznajemy są już nasi bliscy zmarli, których ciągle otaczamy modlitwą.
Niech po dniach listopadowej zadumy nie zabraknie nas na grudniowych Roratach, do udziału w których już dzisiaj gorąco zapraszamy! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

ks. Łukasz Luźny

------------------------------------------