Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Sacrosong 2012

Sacrosong 2012

23. Przegląd Piosenki Religijnej

14 października zakończył się 23. Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej “Sacrosong 2012”. Tego dnia odbył się koncert galowy podsumowujący przedsięwzięcie, a zwycięzcy festiwalu odebrali nagrody.

Podczas niedzielnego koncertu wystąpiły dzieci i młodzież z terenu całej Diecezji Kaliskiej. Występy młodych ludzi oceniało jury w składzie: Kazimierz Madziała – profesor doktor habilitowany – Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu – przewodniczący, Maria Pawelec – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu, ks. prałat mgr Stanisław Tofil – proboszcz Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu oraz Agata Skubiszewska – instruktor w Dziale Artystycznym Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu – sekretarz.

Po przesłuchaniu chórów, zespołów oraz solistów – w sumie około 134 wykonawców, jury zdecydowało się przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii zespołów nagrodę specjalną – urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MP 280 otrzymała grupa BOŻE LUDKI (grupa starsza i młodsza) ze Szkoły Podstawowej w Koźminku, instruktor Małgorzata Nawrocka.

Wyróżnienia wg kolejności występowania w kategorii zespołów:

POCIESZKI – Zespół wokalno- instruentalny z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie, instruktor Magdalena Ostoch.

AGAPE – Schola Młodzieżowa z Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu,
opiekun ks. Łukasz Olejnik.

ANIELSKIE GŁOSY z Parafii Św. Magdaleny w Krotoszynie, opiekun Joanna Jarocka.

ZESPÓŁ WOKALNY z Parafii Św. Wojciecha w Lewkowie, opiekun Bronisław Chorzępa.

W kategorii chórów – nagrodę specjalną – urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MP 280 otrzymali:

GAUDIUM Chór Dziewczęcy ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kaliszu
pod dyrekcją Andrzeja Dziedziaka.

W kategorii solistów – nagrodę specjalną – cyfrowy aparat fotograficzny Nikon VMA990E1 otrzymała Julia Korczyńska, ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach, opiekun Grzegorz Galka.

Wyróżnienie w kat. solistów otrzymała Adrianna Pietrucha ze Szkoły Podstawowej w Koźminku, opiekun Małgorzata Nawrocka.

Jury postanowiło wyróżnić także opiekuna zespołu – Małgorzatę Nawrocką, za szczególne wzbudzanie w dzieciach i młodzieży radości muzykowania oraz pomysłowość w przygotowaniu i realizacji programu.

Pozostali wykonawcy odebrali dyplomy i upominki za zaangażowanie w krzewieniu piosenki religijnej (Zespół Młodzieżowy z Parafii Jana Pawła II oraz solistki: Jagoda Szubert oraz Aleksandra Musioł).

- Dziękuje wszystkim instruktorom, opiekunom, rodzicom i organizatorom – Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu – za pracę włożoną w przygotowanie i zrealizowanie Przeglądu, a Sponsorom za jego wspieranie – mówił do zebranych ks. prałat Stanisław Tofil.

Koncert zwieńczyło wspólne wykonanie pieśni „Barka”. Organizatorami Przeglądu, była Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu oraz Centrum Kultury i Sztuki.

Ewelina Brodnicka/ Calisia.pl