Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: 15 rocznica odsłonięcia pomnika Bohaterów Westerplatte

15 rocznica odsłonięcia pomnika Bohaterów Westerplatte

W sobotę 16.09 obchodziliśmy 15 rocznicę odsłonięcia pomnika Bohaterów Westerplatte usytuowanego przy tutejszym kościele

Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny i poległych w Jej obronie została odprawiona o godz 18.30 z udziałem władz, instytucji państwowych, kombatantów, dzieci i młodzieży oraz licznie zgromadzonych kaliszan. Po Mszy Św. przy pomniku odbył się apel poległych, składanie kwiatów i modlitwa. Mszę Św. celebrował ks. Prałat Stanisław Tofil a homilię wygłosił ks. Rafał Hącia - wikariusz naszej parafii. Od 15 lat uroczystość ta jest dla starszego, a nade wszystko dla młodego pokolenia lekcją historii.

W ramach wrześniowych uroczystości patriotycznych w naszej świątyni odsłonięta została wystawa, której tematem są walki niepodległościowe, które toczyły się na naszej ziemi kaliskiej. Warto zapoznać się z historią tej ziemi.

Obok zostały zlokalizowane także prace konkursowe dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17.